HİZMETLER ( İZOLASYON )


Endüstriyel izolasyon, tesisin enerji korunumu, verimliliği, proses güvenliği, çevre ve iş sağlığı güvenliği açısından önem arz eden bir yatırımdır. Çeşitli uygulama türleri olan izolasyonun amacına layığıyla ulaşabilmesi için doğru malzeme seçimi, doğru ekipman ve doğru uygulama gerekmektedir. Bu da temelinde geniş bilgi birikimi ve tecrübeye ihtiyaç duyar. Sahip olduğumuz bu tecrübeyle her türlü tesisin boru, ekipman, tank, kazan, fırın, türbin vb. izolasyoları için hizmet vermekteyiz.

SICAK İZOLASYON
+ 50 derece üstünde olan sıcaklıkların izole edilmesinde kullanılan uygulamadır.
Sıcak izolasyon uygulamalarında izole edilecek malzeme türü, yüzey alanı, akışkan sıcaklığı ve bu ortamın kapalı alan yada açık hava şartlarına maruz kalması gibi faktörlere göre değişkenlik gösteren hesaplamalar sonucu, taş yünü, cam yünü, kalsiyum silikat, poliüretan, foamglass vb. ürünler kullanılır ve alüminyum, paslanmaz, galvaniz vb. sac malzemelerle kaplanarak izolasyonun korunumu sağlanır.

SOĞUK İZOLASYON
-200 ile + 50 derece arasında olan sıcaklıkların izole edilmesinde kullanılan uygulamalardır.
Soğuk izolasyon malzemeleri olarak foam glass, poliüretan, kauçuk, fenol köpüğü vb. kullanılır.

REFRAKTER
+750 ile +1800 derece arasında çalışma sıcaklıkları olan fırınların izolasyonu için yapılan uygulamalardır.
Refrakter malzemeleri olarak ateş tuğla ve bloklar, refrakter harç ve betonlar, kalsiyum silikat plakalar, seramikler, camlar vb. kullanılır.